Naujienos

Su brangiausiais įrenginiais dirba dar brangesnis turtas – žmonės

Publikuota 11/06/2018

Dalintis

Tikslumas. Šis žodis bendrovei „Sargasas“ yra bene pats svarbiausias. Kitaip ir būti negali, nes nuo sugebėjimo gaminti tiksliai ir kokybiškai priklauso jos sėkmė. Įmonė jau daugiau nei dešimtmetį kelia tiksliosios mechanikos standartus, gamindama itin didelio preciziškumo detales įrenginiams ir prietaisams.

Sargaso“ pasiekimus ir įgytą puikią reputaciją geriausiai patvirtina ilgametė partnerystė su lazerių gamintojais. Žinia, būtent lazerių srityje Lietuvos įmonės yra tarp pasaulio lyderių. Bendrovė lazerių gamintojams tiekia mechanines detales, t. y. komponentus, iš kurių konstruojamas lazeris.

Kaip sako „Sargaso“ vadovas Rimantas Šileikis, lazerių gamintojai kelia didžiulius reikalavimus, kuriuos įgyvendinti įmanoma tik puikiai suprantant savo darbą.

„Mūsų įmonei balandžio mėnesį bus vienuolika metų. Tai reiškia, kad turime didelį įdirbį. Su pirmaisiais užsakovais iš lazerių srities mes ilgai bendravome. Iš pradžių jie mums pasiūlė tiesiog pabandyti, pasižiūrėti, ar sugebėsime. Visgi ten yra didžiuliai reikalavimai tikslumui, švarumui. Pačios detalės užsakovams turi patekti švarut švarutėlės. Be jokių dėmių ar „užnešimų“. Apie tikslumą jau net nekalbu. Juk lazeryje sustatytos detalės – tai dažniausiai būna korpusai, optikos įrenginių laikikliai – turi būti be jokių organinių dalelių, nes jos kaip mat sugadintų visą įrenginį“, – pasakojo jis.

Pelnyti pasitikėjimą ir tiesiog išugdyti reikiamas kompetencijas prireikė pakankamai daug laiko ir kantrybės. Taip pat ir valios. Būta ir akimirkų, kai sviro rankos. Visgi užsispyrimas padarė savo.

„Pati pradžia buvo nedrąsi ir atsakinga. Jautėme, su kokiais užsakovais pradedame dirbti. Atrodo, žinojome jų reikalavimus-detalių tikslumas, paviršių kokybė, terminai. Bet lazerių mechanikoje yra specifinės plonybės, kurių perpratimui reikia laiko. Buvo ir suklupimų, ir skaudžių nukritimų. Tačiau išmokom. Šiandien gavus užsakymą jau nebėra tokių didelių problemų. Tuos procesus jau įvaldėme“, – teigia R. Šileikis.

Pasiekti reikiamą precizikos lygį įmanoma tik turint atitinkamus įrenginius. Kaip tvirtina bendrovės vadovas, „Sargasas“ nesirengia taupyti įrenginių sąskaita ir užsakymus atlieka pačia naujausia ir geriausia technika.

„Šiandien jau turime pakankamai naujausių įrenginių. Dirbant su optomechanikos užsakovais, sunkiai įsivaizduojamas darbas neturint staklių su penkiomis ašimis arba detalių kontrolės be automatinės matavimo mašinos. Laikas nestovi vietoje – eilės laukia robotai ir 3D spausdintuvai.

Visgi įrenginiai yra tik viena sudedamųjų. Dar svarbiau už pačius įrenginius yra prie jų dirbantys žmonės. R. Šileikis net nedvejodamas juos vadina pačiu didžiausiu bendrovės turtu.

„Gal tai ir atrodys pakankamai skambus pareiškimas, bet būtent žmonės yra mūsų turtas. Juos auginamės patys. Iš viso pas mus dabar dirba 35 žmonės, iš kurių, berods, 22 turi aukštąjį išsilavinimą. Prie staklių bet ko nepastatysi. Tam reikalingos techninės žinios, technologijų išmanymas, išlavinta vaizduotė – brėžinio taip paprastai neperskaitysi. Gero specialisto paruošimas užima gerus metus“, – sako „Sargaso“ vadovas.

Nieko keisto, kad ir pagrindinės bendrovės investicijos skiriamos būtent darbuotojų ugdymui. Tai ne visada lengvas uždavinys, bet pastangos paprastai atsiperka.

„Auginimo procesas užtrunka. Neišvengiamai vyksta ir kaita. Mums pats didžiausias skausmas – grėsmė prarasti žmones. Nesinori būti tarpine stotele. Todėl ir stengiamės juos motyvuoti. Mokame atlyginimus, kurie pakankamai viršija šalies vidurkį. Mūsų kolektyvas be to dar ir labai jaunas. Aš pats kartais nusistebiu į juos žiūrėdamas, kaip prie staklių dirba gabūs 23-25 metų vaikinai. Tačiau į juos reikia investuoti, užsiauginti“, – teigia R. Šileikis ir priduria labai besididžiuojantis savo kolektyvu, kai parodose užsienyje kolegos atkreipia dėmesį į „Sargaso“ gaminių kokybę. Tokie momentai įrodo, kad ilgametės pastangos duoda rezultatus.

 

Šaltinis: www.statybunaujienos.lt, 2016-01-13